Babytė Tigriukas

unnamed

Dar mūsų kieme yra ir kitų gyventojų, toj Stepono gatvėj. Valera aprašytas, Agripina irgi, tačiau atskiro paminėjimo yra nusipelniusi Aliko šeima.

Alikas yra senas rusas toks. Turi babytę, kurios vardo mes nežinom. Kaip ir jų pavardės. Bet galėtų būti, pvz, Ivanovai, o babytės vardas galėtų būti Marja Petrovna Ivanova.

Ar Alikas reiškia Aleksandą ar Aleksejų mes nežinom. Tiesiog Alikas.

Alikas užima 1/4 mūsų lofto. Atsikraustė jis čia gyventi 1943, būdamas vaikas. Iš Briansko. Kas čia anksčiau gyveno, klausiu, Lenkai, sako. Tai ko išsikraustė? PROGNALI! – net švyti doras ruso veidas.

Prie ruso Alikas buvo turtingas žmogus, dirbo gamykloj, turėjo sodą Salininkuose (iki šiol turi), ant kalniuko iš po medžių šaknų žydiškų auksinių grandinėlių išsikasdavo ir nevargdavo. O po to kai supuolė viskas.. Auksinės grandinėlės pasibaigė, ruso valdžia pasibaigė, gamykla pasibaigė. Tai Alikas užtat dabar dirba ekologu. Jis į mūsų kiemą sutempia visas bet kokią vertę turinčias šiukšles, ir jas kieme ardo į smulkausias detalytes ir neša priduoti. Tai kartais reiškia juodus dūmus ofise – nes Alikui, pvz, reikia nudeginti laidų izoliaciją, ir šios operacijos vykdomos po mūsų langais. Dar kartais kas nors išmeta skalbimo mašiną, tai tada Alikui būna kalėdos, jis atsitempia į kiemą ir čepsėdamas iš pasitenkinimo išardo kūju. Garsiai. Dar sūnų pasikviečia.

Alikas turi du vaikus. Sūnų be vardo ir dukrą be vardo. Sūnus atrodo lyg būtų viengungis, turi baltą folksvageno busiką, su kuriuo iš tolimesnių miesto rajonų kartais Alikui dovanų atveža kokią seną viryklę ar kitą gedžetą. Dukra atvyksta Aliko lankyti su vyru su MB 124 kėbulo. Kol ji lanko Aliką su babyte, jos vyras visada sėdi MB ir rūko. MB anksčiau buvo raudonas, dabar pilkas. Bet 124 kėbulo vistiek. Kaimynai sako, kad dukra lanko Aliką, nes nori paveldėti turtą kai anas užsilenks

Aliko sūnui koks 50 metų, bet atrodo 35. Toks naiviai gudrus neišsilavinęs tepaluotas ūsuotas čiuvelis.

Alikas žiūri tik rusišką televiziją. Todėl įsitikinęs, kad ukrainiečiai yra chujova liaudis, o putinas tuoj tuoj gaus Nobelio premiją, o Obama iš vis lochas, o Europa tuoj bankrutuos, nebent žaibiškai su rusais susitaikytų. Iš tos televizijos Alikas semiasi žinių visais gyvenimo klausimais. Jis viską žino. Nuo palydovų iki Kabajevos gyvenimo užkulisių. Mėgsta sakyti – no negovori, putin zajabys paren, kak ty dumaesh?

Atskirai verta paminėti Aliko babytės būdą. Ji įlenda į patalpas maždaug rugsėjį ir išlenda iš jų maždaug balandį. Jei kartais neduokdie tenka išlįsti laukan žiemą, ji velkasi Tigriuko Kostiumą. Tada architektai susispiečia prie langų ir atvipusiais žandikauliais šluosto nuo palangių dulkes.

Dar kieme yra išardytų spintų megakauburėlis, maždaug x2 mano ūgis. Tai Aliko kuro sandėlys. Pavasarį sumažėja ir netgi pradeda tilpti pora mašinų tam kieme.

Kartais Alikas keikiasi. Aš taip nemoku, kaip jis moka.

Alikas nebegeria ir turi širdies stimuliatorių.

Taip ir gyvenam Aliko ir Valeros apsupty